Zapisy na przedmioty Humanistyczno-Społeczne w semestrze zimowym 2019/2020

26 września 2019 roku o godzinie 8:00 zostaną otwarte zapisy na przedmioty humanistyczne. W ofercie przygotowanej przez Zespół Nauk Humanistyczno-Społecznych odnajdziecie Państwo siedem różnych przedmiotów z obszaru nauk psychologicznych, rozwoju osobistego, filozofii oraz metod skutecznej nauki. Wszystkie zostały przyporządkowane do dwóch osobnych grup - dla studentów I i II stopnia studiów.

Dla studentów I stopnia studiów zostało przygotowanych sześć różnych przedmiotów. Są wśród nich te doskonale znane i cieszące się od kliku lat powodzeniem: Komunikacja interpersonalna, Psychologia społeczna, Etyka, Metody skutecznej nauki i Planowanie kariery. Nowością w naszej ofercie jest przedmiot, który ma na celu zapoznanie studentów z metodami skutecznej nauki. Jak co roku zapraszamy również na zajęcia taneczne Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok, które odnajdziecie Państwo pod nazwą Rola folkloru.

Wszystkie przedmioty zostały rozplanowane w dwunastu różnych blokach godzinowych, dokładnie wskazanych w poniższej tabeli.

Przedmiot

Psychologia społeczna

15.30-17.00

09.30-11.00

11.00-12.30

VIII W

Biskupin

Etyka

dr Eugeniusz Sadziński

19.00-20.30

DS. Talizman

Rola folkloru w kulturze narodu

(zajęcia taneczno-etnograficzne Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok)

Spotkanie organizacyjne

01.10. godz. 19.00 ul. Grunwaldzka 63

DS,,Talizman’’

mgr Henryk Brzezicki

9.00-10.30

10.30-12.00

12.00-13.30

Metody skutecznej nauki

Metody skutecznej nauki

dr Agnieszka Jastrzębska Piotrowicz

Dla studentów II stopnia studiów zostały przygotowany przedmiot: Komunikacja w biznesie.

Rozplanowanie przedmiotów w blokach godzinowych przedstawia poniższa tabela.

Przedmiot

17:00-18.30

0.05Biskupin

17:00-18.30

dr Agnieszka Jastrzębska Piotrowicz

W bieżącym semestrze przedmioty ogólnouczelniane będzie miało przyjemność prowadzić dla Państwa pięciu wykładowców reprezentujących takie dyscypliny naukowe jak: psychologia, pedagogika, polonistyka i filozofia.

BIOGRAMY TRENERÓW

Doktor nauk humanistycznych, Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego;

Trener, doradca zawodowy i coach;

Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz liczne szkolenia z zakresu pracy coachingowo-doradczej. Specjalizuje się w obszarze coachingu kariery. Pierwsze szlify w tym zakresie zdobywała jako trener wewnętrzny NGO, pracując z grupami wykluczonymi społecznie. W latach 2007-20019 koordynowała jako trener i doradca zawodowy dziewięć projektów unijnych i systemowych przeciwdziałąjących wykluczeniu społecznemu. Ma na swoim koncie ekspertyzy naukowe pisane na rzecz Gminy Wrocław dotyczące perspektyw zawodowych beneficjentów projektów.

Aktywnie współpracuje zarówno ze środowiskiem biznesowym (prowadząc rekrutacje personelu i szkolenia kadry), jak i akademickim (w charakterze kierownika naukowego konferencji, studiów podyplomowych oraz jako wykładowca i promotor seminariów na kierunkach pedagogicznych w szkołach: WSB, WSPIA,WSTH, WSZIP, TEB Edukacja).

PRZEDMIOT: Planowanie kariery, Komunikacja interpersonalna

dr Aleksandra Hulewska

Doktor nauk humanistycznych. Absolwentka psychologii, komunikacji społecznej, Podyplomowych Studiów Pedagogicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz czteroletniej Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów (Instytut Terapii Gestalt w Krakowie). Ukończyła szereg kursów specjalistycznych, m.in. Kurs Terapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej, Szkolenie z Analizy Transakcyjnej I i II stopnia. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy wykładowcy akademickiego (m.in. UAM, WSZE, SWPS, UPW). Psychoterapeuta i trener rozwoju osobistego we wrocławskim oddziale Ośrodka Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego. Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, terapię małżeństw i par. Projektuje i realizuje warsztaty rozwoju osobistego i treningi interpersonalne.

PRZEDMIOTY: Komunikacja interpersonalna, Psychologia społeczna, Skuteczna komunikacja w biznesie

KONTAKT: aleksandra.hulewska@upwr.edu.pl

dr Agnieszka Jastrzębska Piotrowicz

Doktor nauk filologicznych w zakresie polonistyki, Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Śląskiego oraz Podyplomowych Studiów nadających kwalifikacje pedagogiczne;

Specjalizuje się w koncepcjach pedeutologicznych nastawionych na aktywne sposoby zapamiętywania i nauki. Aktywnie zgłębia tajniki ludzkiej percepcji oraz systemów zapamiętywania;

PRZEDMIOT: Metody skutecznej nauki, Autoprezentacja i efektywna komunikacja w miejscu pracy

KONTAKT: agnieszka.jastrzebska-piotrowicz@upwr.edu.pl

dr Eugeniusz Sadziński

Tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii zdobył na Uniwersytecie Opolskim, w oparciu o rozprawę „Portret nihilisty w twórczości Fiodora Dostojewskiego”. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W pracy badawczej zajmuje się dziewiętnastowiecznym konfliktem między nauką (filozofią) a religią, ze szczególnym uwzględnieniem tego problemu w twórczości Fiodora Dostojewskiego.

KONTAKT: eugeniusz.sadziński@upwr.edu.pl

uprzejmie przypominam wszystkim Państwu, którzy w semestrze zimowym 2019-20 mają w planie przedmiot humanistyczny, iż zapisy odbywają się poprzez systemu USOS i do ich dokonania niezbędne jest posiadanie żetonu.

Kierownik Zespołu Nauk Humanistyczno-Społecznych