Meetings for Dialogue

W ramach forum MEETINGS FOR DIALOGUE zapraszamy na wykład gościnny w języku angielskim do Studium Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Celem naszych spotkań jest budowanie motywacji do uczenia się języków obcych poprzez pokazanie, że język potrzebny jest nam do komunikacji, która służy temu, aby dialog między nami był możliwy – dialog pomiędzy starym i nowym, dialog pomiędzy teorią i praktyką, dialog pomiędzy różnymi przekonaniami i postawami życiowymi.

Naszymi kolejnymi gośćmi są Ewa Tomczak i Dorota Jaworska-Pasterska, które od dekady aktywnie popularyzują wiedzę o psycholingwistyce. Na Wydziale Anglistyki UAM w Poznaniu prowadzą badania nad dwujęzycznością. W swoich projektach doktorskich zajmują się przetwarzaniem i rozumieniem języka u osób bilingwalnych. Ewa Tomczak (wykładowca na Wydziale Anglistyki UAM, psycholog) oraz Dorota Jaworska-Pasterska (trener komunikacji biznesowej, szkoleniowiec) zapraszają do dialogu na temat korzyści płynących z dwujęzyczności.

Wykład zatytułowany #bilingualism: May the Force be with you  połączony z dyskusją odbędzie się 22 listopada 2019 w godz. 10:00 – 11:30,  w sali SJOiNHS 104  ul. Mikulicza-Radeckiego 6.

pazdz