ZAPISY NA PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE SEMESTR LETNI 2019-20

OFERTA PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNYCH

SEMESTR LETNI 2019-20

25 lutego 2020 roku (wtorek) o godzinie 8:00 zostają otwarte zapisy na przedmioty humanistyczne. W ofercie przygotowanej przez Zespół Nauk Humanistyczno-Społecznych odnajdziecie Państwo szesnaście różnych bloków z obszaru nauk psychologicznych, rozwoju osobistego oraz filozofii. Wszystkie zostały przyporządkowane do dwóch osobnych grup - dla studentów I i II stopnia studiów.

W naszej ofercie, przygotowanej dla studentów I stopnia studiów, znajduje się sześć przedmiotów: Komunikacja interpersonalna, Psychologia społeczna, Etyka, Planowanie kariery oraz Metody skutecznej nauki.

Jak co roku zapraszamy również na zajęcia taneczne Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok, które odnajdziecie Państwo pod nazwą Rola folkloru w kulturze narodu. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym przedmiocie uprzejmie proszę o zapoznanie się z poniższą informacją* przygotowaną przez prowadzącego, Pana mgr. Henryka Brzezickiego.

*Przed zapisami na przedmiot ,,Rola folkloru w kulturze narodu” odbędzie się spotkanie organizacyjne 24.02.2020. w godzinach 19.00- 19.30 w D.S. Talizman. Cel – poinformowanie o warunkach, jakie należy bezwzględnie spełnić, aby uczestniczyć w przedmiocie.

**Pierwsze zajęcia odbędą się 3.03.2020., godzina 19:00, sala gimnastyczna w D.S. Talizman.

Wszystkie przedmioty zostały rozplanowane w trzynastu różnych blokach godzinowych, dokładnie wskazanych w poniższej tabeli.

Przedmiot

14.00-15.30

15:30-17.00

Psychologia społeczna

15.30-17.00

VIIIW Biskupin

Metody skutecznej nauki

17.00-18.30

VIIIW

Metody skutecznej nauki

19.00-20.30

DS Talizman

Sala gimnastyczna

Rola folkloru w kulturze narodu

(zajęcia taneczno-etnograficzne Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok)

mgr Henryk Brzezicki

9.00-10.30

10.30-12.00

16.30-18.00

VIII W

Etyka

VIII W

Etyka

dr Milena Wawrzyniak-Kostrowicka

Dla studentów II stopnia studiów został przygotowany  przedmiot Komunikacja w biznesie.

Rozplanowanie przedmiotu w blokach godzinowych przedstawia poniższa tabela.

Przedmiot

18:30-

18:30-20.00

VIIIW

dr Agnieszka Jastrzębska Piotrowicz

W bieżącym semestrze przedmioty ogólnouczelniane będzie miało przyjemność prowadzić dla Państwa czterech wykładowców reprezentujących takie dyscypliny naukowe jak: psychologia, pedagogika, polonistyka i filozofia.

BIOGRAMY TRENERÓW

Doktor nauk humanistycznych, Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego;

Trener, doradca zawodowy i coach;

Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz liczne szkolenia z zakresu pracy coachingowo-doradczej. Specjalizuje się w obszarze coachingu kariery. Pierwsze szlify w tym zakresie zdobywała jako trener wewnętrzny NGO, pracując z grupami wykluczonymi społecznie. W latach 2007-20019 koordynowała jako trener i doradca zawodowy dziewięć projektów unijnych i systemowych przeciwdziałąjących wykluczeniu społecznemu. Ma na swoim koncie ekspertyzy naukowe pisane na rzecz Gminy Wrocław dotyczące perspektyw zawodowych beneficjentów projektów.

Aktywnie współpracuje zarówno ze środowiskiem biznesowym (prowadząc rekrutacje personelu i szkolenia kadry), jak i akademickim (w charakterze kierownika naukowego konferencji, studiów podyplomowych oraz jako wykładowca i promotor seminariów na kierunkach pedagogicznych w szkołach: WSB, WSPIA,WSTH, WSZIP, TEB Edukacja).

PRZEDMIOT: Planowanie kariery, Komunikacja interpersonalna

dr Aleksandra Hulewska

Doktor nauk humanistycznych. Absolwentka psychologii, komunikacji społecznej, Podyplomowych Studiów Pedagogicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz czteroletniej Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów (Instytut Terapii Gestalt w Krakowie). Ukończyła szereg kursów specjalistycznych, m.in. Kurs Terapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej, Szkolenie z Analizy Transakcyjnej I i II stopnia. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy wykładowcy akademickiego (m.in. UAM, WSZE, SWPS, UPW). Psychoterapeuta i trener rozwoju osobistego we wrocławskim oddziale Ośrodka Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego. Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, terapię małżeństw i par. Projektuje i realizuje warsztaty rozwoju osobistego i treningi interpersonalne.

PRZEDMIOTY: Komunikacja interpersonalna, Psychologia społeczna, Komunikacja w biznesie

KONTAKT: aleksandra.hulewska@upwr.edu.pl

dr Agnieszka Jastrzębska Piotrowicz

Doktor nauk filologicznych w zakresie polonistyki, Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Śląskiego oraz Podyplomowych Studiów nadających kwalifikacje pedagogiczne;

Specjalizuje się w koncepcjach pedeutologicznych nastawionych na aktywne sposoby zapamiętywania i nauki. Aktywnie zgłębia tajniki ludzkiej percepcji oraz systemów zapamiętywania;

PRZEDMIOT: Metody skutecznej nauki, Komunikacja w biznesie

KONTAKT: agnieszka.jastrzębska-piotrowicz@upwr.edu.pl

dr Eugeniusz Sadziński

Tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii zdobył na Uniwersytecie Opolskim, w oparciu o rozprawę „Portret nihilisty w twórczości Fiodora Dostojewskiego”. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W pracy badawczej zajmuje się dziewiętnastowiecznym konfliktem między nauką (filozofią) a religią, ze szczególnym uwzględnieniem tego problemu w twórczości Fiodora Dostojewskiego.

KONTAKT: eugeniusz.sadziński@upwr.edu.pl

uprzejmie przypominam wszystkim Państwu, którzy w semestrze letnim 2019-20 mają w planie przedmiot humanistyczny, iż zapisy odbywają się poprzez system USOS i do ich dokonania niezbędne jest posiadanie żetonu.