ZAPISY NA PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNE SEMESTR ZIMOWY 2021/22

OFERTA PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNYCH

SEMESTR ZIMOWY 2021-22

29 września 2021 roku  zostaną otwarte zapisy na przedmioty humanistyczne. W ofercie przygotowanej przez Zespół Nauk Humanistyczno-Społecznych odnajdziecie Państwo przedmioty z obszaru nauk psychologicznych, rozwoju osobistego oraz filozofii. Wszystkie zostały przyporządkowane do dwóch osobnych grup - dla studentów I i II stopnia studiów.

Dla studentów I stopnia studiów przygotowane zostały przedmioty cieszące się od lat powodzeniem: Komunikacja interpersonalna, Psychologia społeczna, Etyka i Planowanie kariery. Wszystkie przedmioty zostały rozplanowane w dziesięciu różnych blokach godzinowych, dokładnie wskazanych w poniższej tabeli.

Przedmiot

12.30-14.00

15.30-17.00

Psychologia społeczna

17.00-18.30

Psychologia społeczna

GRUPA REZERWOWA

9.00-10.30

Etyka

Etyka

dr Milena Wawrzyniak-Kostrowicka

Dla studentów II stopnia studiów został przygotowany przedmiot mający na celu przygotowanie do wejścia na rynek zatrudnienia - Komunikacja w biznesie. Na potrzeby studentów aktywnych zawodowo przedmiot jest zaplanowany w trzech popołudniowo-wieczornych blokach godzinowych.

Przedmiot

17:00-18.30

18:30-20.00

Doktor nauk humanistycznych, Absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego;

Trener, doradca zawodowy i coach;

Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz liczne szkolenia z zakresu pracy coachingowo-doradczej. Specjalizuje się w obszarze coachingu kariery. Pierwsze szlify w tym zakresie zdobywała jako trener wewnętrzny NGO, pracując z grupami wykluczonymi społecznie. W latach 2007-20019 koordynowała jako trener i doradca zawodowy dziewięć projektów unijnych i systemowych przeciwdziałąjących wykluczeniu społecznemu. Ma na swoim koncie ekspertyzy naukowe pisane na zlecenie Gminy Wrocław dotyczące perspektyw zawodowych beneficjentów projektów.

Aktywnie współpracuje zarówno ze środowiskiem biznesowym (prowadząc rekrutacje personelu i szkolenia kadry), jak i akademickim (w charakterze kierownika naukowego konferencji, studiów podyplomowych oraz jako wykładowca i promotor seminariów na kierunkach pedagogicznych w szkołach: WSB, WSPIA,WSTH, WSZIP, TEB Edukacja).

PRZEDMIOT: Planowanie kariery, Komunikacja interpersonalna, Komunikacja w biznesie

dr Michał Lubicz Miszewski

Michał Lubicz Miszewski, dr, absolwent Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego,

doktor nauk humanistycznych (dyscyplina: socjologia). Głównym obszarem zainteresowań

badawczych są Polonia i Polacy w świecie, konflikty etniczne w państwach Europy

Środkowo-Wschodniej, imigranci ukraińscy w Polsce, dziedzictwo kulturowe dawnych

Kresów Wschodnich RP oraz bezpieczeństwo kulturowe.

PRZEDMIOT: Psychologia społeczna

KONTAKT: michał.lubicz-miszewski@upwr.edu.pl

dr Eugeniusz Sadziński

Tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii zdobył na Uniwersytecie Opolskim, w oparciu o rozprawę „Portret nihilisty w twórczości Fiodora Dostojewskiego”. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W pracy badawczej zajmuje się dziewiętnastowiecznym konfliktem między nauką (filozofią) a religią, ze szczególnym uwzględnieniem tego problemu w twórczości Fiodora Dostojewskiego.

KONTAKT: eugeniusz.sadziński@upwr.edu.pl

uprzejmie przypominam wszystkim Państwu, którzy w semestrze zimowym 2020-21 mają w planie przedmiot humanistyczny, iż zapisy odbywają się poprzez systemu USOS i do ich dokonania niezbędne jest posiadanie żetonu.

Kierownik Zespołu Nauk Humanistyczno-Społecznych